Мешканець Львова запатентував планшетний комп'ютер | STUDIC.info - портал розважальних новин

Мешканець Львова запатентував планшетний комп'ютер

Размещено: 11:15, 19 Бер 2013. Категория: Регіони
8308_3.jpgВ Україні запатентовано планшетний комп'ютер. Відповідний документ в Українському інституті промислової власності отримав мешканець Львова Дмитро Голіусов.

Повідомляється, що Голіусов запатентував навіть не один, а три девайси. Тим не менше, в чому різниця між ними, не уточнюється. "На перший погляд, запатентовані планшетники сильно нагадують відомі вироби компанії Аpple і Samsung. Але, напевно, містять низку інноваційних елементів, які нефахівцю помітити важко", - наголошується у виданні, передає Корреспондент.


Більше того, крім планшетів Дмитро Голіусов запатентував шуруп, а його брат Кирило отримав документ на ковпачок з насосом-розпилювачем. Тепер, як наголошується, згідно з чинним законодавством володарі патентів можуть вимагати авторський гонорар у тих, хто виробляє подібні девайси.

Однак, в компанії Формула-Брок, яка консультує в реєстрації патентів, розповіли, що оформити подібний документ на промисловий зразок нескладно, однак доводити своє авторство на "винахід" потрібно буде в суді.

Видання висловлює сумнів, що львів'янам вдасться отримати з виробників планшетів якісь гонорари. Тим не менше, зазначається, що такі гаджети цілком може бути затримані митницею на кордоні - "до з'ясування обставин виплати роялті".

Так, раніше львів'янин Віталій Голєв запатентував вішалки для одягу (відповідний документ він оформив у січні 2012 року). Спочатку він не претендував на гонорар. Однак у грудні, за даними видання, українська митниця зупинили ввезення партії вішалок данської фірми JYSK. Від компанії зажадали виплати авторську винагороду власнику патенту.

Більше того, Кирило Голіусов, як повідомляється, є також власником патентів на корки для пляшок і зубочистки.


Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень