Американські вчені розробили унікальну липку тканину | STUDIC.info - портал розважальних новин

Американські вчені розробили унікальну липку тканину

Размещено: 06:36, 19 Лют 2012. Категория: Технології
9636_1.jpg (165.79 Kb)
Новий матеріал витримує рекордно велику вагу та наліплюється навіть до гладкого скла. До того ж його можна легко зняти та використовувати багато разів, повідомляють іноземні ЗМІ.
Дослідники з Массачусетського університету в Амхерсті створили надзвичайно чіпку тканину за принципом лапок гекона і назвали її Geckskin («шкіра гекона»).


«Липучка» Geckskin розміром з листівку надійно утримує 42-дюймовий телевізор вагою 18 кілограмів, зачепившись за гладку вертикальну поверхню. Однак зняти її при необхідності так само неважко, як причепити - досить акуратно потягнути за край матеріалу. Примітно, що тканина не залишає липких слідів.

Учені розповіли, що зразок нового матеріалу за умови площі контакту з рівною поверхнею всього в 100 квадратних сантиметрів витримав зусилля в 2950 ньютонів (300,8 кілограма).

Для порівняння, останній (і найбільш вражаючий) приклад подібного «гекконового» матеріалу, створений в іншому університеті, утримував вагу дорослої людини площиною контакту в 400 см2. Настільки значимий зріст питомого навантаження вдалося отримати, переосмисливши схему роботи лапок гекона заново


Новости сайта Архив новостей

   Реклама

ТОП за тиждень